אימייל

עיסוי מפנק יכול לכלול מוזיקה רכה, תאורה מעומעמת, תחושת שלווה ובליס. הגוף רגוע, משוחרר – ועם זאת משהו קורה בתוכו. העיסוי הפעיל את מערכת העצבים, העיר את השרירים, האיברים והבלוטות, הזיז את הדם ואת נוזלי הלימפה וגרם לכמויות מרובות של תאים לייצר כמו גם לשחרר כימיקלים והורמונים. העולם הסודי של העיסויים המפנקים בפעולה.

עיסוי מפנק – חוויה גופית מעמיקה

עיסוי מפנק הוא כמובן, כפי ששמו מעיד – מפנק. מגע בין גופים יכול לענג ולשמח לבב אנוש, ואפילו לרפא. בספרות המחקרית אפשר למצוא אינספור (אלא אם כן מישהו טורח לספור) ראיות להטבות בריאותיות שונות שניתן לקבל כתוצאה מעיסוי. ואפילו אם נרשום את חלקן כאן, ואנחנו אכן מתכוונים לעשות זאת – ברור ופשוט להניח כי עצם הפינוק הוא ההטבה העיקרית. שכן, כמה מאיתנו עוצרים, לוקחים נשימה ונהנים ממה שיש? ובכן, כשאנחנו מקבלים עיסוי, זו בדיוק הנקודה לעשות זאת. זה לא קל לחשוב על היום שהיה או שיהיה, כאשר הגוף חווה עיסוי, נפתח ומתרווח לתוך רגיעה שהולכת ומעמיקה.

עיסוי מפנק – הטבות בריאותיות ומשמחות

עיסוי מפנק יכול להיות פירותיו של עיסוי חובבני – כלומר, זה שאינו מקצועי (אלא נעשה בחיבה) מבני זוג, חברים, משפחה וקהילה. ייתכן שיהיו מעורבים בו שמנים ואי אילו כישורי עיסוי נהדרים. ואילו עיסוי יכול להיות דווקא מנת חלקו של סשן תרפויטי או לפחות מקצועי מטעם מעסה מקצועי שמעניק את החוויה השלמה כדרך מקצועו. הפינוק יכול להגיע הן מהחוויה החושית, הנובעת ממגע בין אנשים שנהנים לחלוק אינטימיות וזמן משותף והן מן החוויה החושית הנובעת ממטפל במגע (מעסה) שעוסק בלפנק את המטופל (זה שמקבל עיסוי) באופן המקצועי, השלב והאוהב ביותר.

בין יתרונותיו של עיסוי מפנק ומקצועי אפשר למנות רגיעה למערכת העצבים (מכניס את המערכת למצב עיכול ורגיעה), ריענון לתאי העור, שחרור במתחים מה שיכול להוביל לשחרור בכאבים, שינוי ברמה הורמונלית הקשורה למעגלי שינה וערות וכן הלאה אפשרויות מעניינות. ניתן לגשת אל המעסה הקרוב לביתך (בין אם זה חבר, בני זוג או מעסה מקצועי) כדי לבחון מה מגע גופני שכזה עושה עם, ולגופך.

מאמרים מומלצים