אימייל

איך יודעים שמזרן זקן מדי מכדי להמשיך את הדרך? איך יודעים על איזה בסיס להניח מזרן? איך יודעים מה גורם למזרן לשקוע באמצע? ומה אפשר לעשות כדי לתמוך ולתחזק מזרן לבריאות מדהימה?

מהו אורך חיים של מזרן?

מזרן טוב וסטדנרטי יכול להחזיק כשבע עד עשר שנים. יש שיגידו שיש מזרנים שיכולים להחזיק גם 20 שנה. וזה מאוד תלוי בדרך בה שומרים עליהם ומן החומר שהם עשויים. חומר לאטקס טבעי, לדוגמה, יכול לאפשר למזרן להחזיק גם 15 שנה. כך או כך, לאחר שמזרן "מראה את גילו" אפשר שזו הזמנה לשקול אם רוצים להחליף אותו. לאחר שבע עד עשר שנים, אפשר לבדוק באם מזרן מפגין סימני בלאי וקרע. באם ישנן שקיעות, באם הוא צונח במרכזו, באם ישנן בליטות, ריחות, כתמים וכיוצא בזה. באם זה כבר לא כזה כיף, נוח ונעים לישון על מזרן, ייתכן שזו קריאה נהדרת להחלפתו.

על מה ניתן לשים מזרן?

מזרן יכול להיתמך על ידי מה ששמים תחתיו. כאשר מדובר במזרן שיש לו קפיצים פנימיים, מנגנון innerspring, סביר שיהיה נכון להציב אותו על פלטפורמה של קופסת קפיצים, box spring, זאת באם כתוב בתנאי האחריות והיצרן, וכיוצא בזה. כלומר, לבדוק באופן אישי אם זה נכון ומתאים למזרן נתון. אפשר שגם מזרן היברידי, מהסוג שמשלב קפיצים עם סוגים אחרים של מזרן יכול להיתמך על ידי קופסת קפיצים מתאימה. באם מדובר במזרן שעשוי מספוג זוכר או מספוג לאטקס אפשר שיהיה נכון לשים אותו על פלטפורמה יציבה וסולידית ולא על קופסת קפיצים.

האם מזרן יכול לשקוע באמצע?

באם מזרן פשוט אינו נתמך על ידי הפלטפורמה שהוא מוצב עליה, כמו גם באם הוא חווה מתח תדיר (על ידי משהו כבד שיושב עליו, ו/או על ידי מישהו ששוכב על אותה נקודה מדי לילה ערב ובוקר), ובאם החומרים המרכיבים את המזרן מתרככים להם – אפשר שייוצרו שקיעות ושקעים. זה לא אומר שזה יקרה בדיוק באמצע, אבל זו פשוט תופעה מצחיקה לדבר עליה לכן תייגנו זאת כך. באם מישהו חושב שהמזרון שלו מתמודד עם הרבה משקל, כיוון שהוא בעצמו שוקל מידה מכובדת של משקל – אולי יהיה נכון עבורו לרכוש מזרן איכותי שיכול להחזיק את כל המשקל המדובר.

מאמרים מומלצים